Himos

05.01 - 08.01

SIUHH LASTEGA MÄGEDESSE

Sihtkoht: Himos, Soome
Kuupäevad: 05.01-08.01 2022
Tegevus: mäesuusa ja lumelauareis
Majutus: mäe kõrval kahes suures mökkis
Transport: viime su kohale
Instruktorid: Joel Pärle ja Vidrik-Jaan Korp
Toitlustus: hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid

Hind: 750-1100€

Hind sisaldab

 • Transport Tallinnast Himosele ja tagasi
 • Laevapiletid
 • Majutus kahes mökkis 2-4 inimese tubades
 • Voodilinad ja käterätikud
 • Mäepiletid
 • Suusa- ja lumelauaõpe iga päev
 • Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid 
 • Viisakal hulgal kääritatud, pruulitud ja destilleeritud jooke

Hind ei sisalda

 • Kindlustus 
 • Suusa- ja lumelauavarustus
 • Kavavälised lisategevused
 • Covid tõendiga seotud kulud
 • Toitlustus teel Tallinnast Himosele ja tagasi

SIUHH lastega mägedess. Kõik hinnas.

Oma lapsega üheskoos mäest alla tuhiseda on üks lahedamaid kogemusi üldse. Lapse kellegi teise hoolde jätmine ja vahelduseks omapäi sõitmine on aga ilmselt sama mõnus. SIUHH pakub sulle mõlemat, nii aktiivset pereaega kui ka puhkust ning võimalust lastest korraks hinge tõmmata. Kas tundub põnev? Kui jah, siis loe edas.

SIUHH lastega mägedesse on mõnus suusareis Himosele, mis sobib tervele perele.

Esiteks
meeldib see kindlasti lastele, sest meil on nende õpetamiseks kaasas väga lapsesõbralikud instruktorid. Emad-isad jäävad oma lapsi õpetades tihti jänni ning peaaegu alati on tulemus parem, kui õpetamisega keegi kolmas tegeleb. SIUHH-i instruktorid lausa naudivad laste õpetamist. Jäta see osa meie teha ning parimat osa, st. oma lapsega koos sõitmist.

Loomulikult ei tähenda see, et täiskasvanud koolitamata jääksid, sest suusatunnid suurtele toimuvad samuti iga päev.

Teiseks sobib see suurepäraselt lapsevanematele, sest me hoolitseme mudilaste eest ka siis, kui lapsevanemad tahavad omapäi sõitmas käia. Selle jaoks võtame grupiga kaasa lapsehoidja, kes mõned tunnid päevas mudilastega tegeleb.

Kolmandaks ei pea sa ise muretsema ei mäepiletite ega transpordi pärast. Võtame su sadamast auto peale, sõidutame laevale ja Himosele jõudes toome piletikassast ka mäepiletid ära.

Mäepiletid kuuluvad reisi hinna sisse!

Ning eriliseks (ja SIUHH jaoks tavaliseks) teeb reisi see, et grupiga on kaasas kokk, kes sul hommikul, lõunal ja õhtul kõhu täis söödab. Meie menüü teeb kõikidele Himose restoranidele pika puuga ära ning õhtusöökide juurde pakume pruulitud, villitud ja destilleeritud keelekastet ning loomulikult ka alkoholivaba kraami. Selline teenindus võib tunduda tore, kuid siin sa eksid. See pole lihtsalt tore, see on imeline. See on midagi sellist, mida koju jõudes igatsema hakkad. Küsi ükskõik kellelt.

 

Toitlustust on hinna sees alates esimese päeva õhtusöögist kuni viimase reisipäeva hommikusöögini. Laevasõitude ja transfeeride ajal me süüa ei paku, kuid kindlasti teeme vajadusel puhkepause, et varusid täiendada ja jalgu sirutada.

Miks Himos? Himos on Tallinnast vaid veidi kaugemal kui Otepää, kuid mäed on suuremad ja lumegarantii parem. Seal on algajatele sõitma õppimiseks ideaalsed tingimused, lastele vinge lumepark ning tuubirada ja ka osavamad sõitjad saavad seal mõnusalt trikitada.

Miks SIUHH?

Teeme oma tööd kirega ja tahame pakkuda kõige kvaliteetsemaid ja mugavamaid mäereise. Oleme iga reisi korraldamisega ise algusest lõpuni seotud ning vastutame kõige eest oma ihu ja karvadega. 

Pakume teile imelist aktiivset puhkust ja teeme teie eest kõik ise ära.

 • Korraldame teile hommiku-, lõuna ja õhtusöögid. Grupiga kaasas olev kokk hindab head toitu ja ei hoia kvaliteedi arvel kuskilt kokku. 
 • Meil on kaasas Eesti instruktorite raskekahurvägiJoel ja Vidrik on väga kogenud mäesuusa ja lumelaua õpetajad ning panevad elegantselt sõitma ka kangema jalaga lumesõbra. Suusa-ja lumelauaõpe kuulub reisi hinna sisse!
 • Sõidutame teid Tallinnast Himosele ja tagasi ning pakume transporti ka kohapealseteks käikudeks. 
 • Hangime sulle mäepiletid ja kõik muu vajamineva. Kui tahad, paneme sinu eest isegi postkaardid posti.


Reisi programm

05.01 stardime kell 10.30 väljuva laevaga Tallinnast Helsingisse ning sealt sõidame edasi Himosele. Kohale jõudes läheme loomulikult esimese asjana mäele. Pärast suusa-lauaõpet sööme ja saame üksteisega tuttavaks.

06-07.01
naudime Himose talve, sõidame tõstukiga mäest üles ja tuhiseme sealt uuesti alla.

08.01 hommikul pakime asjad kokku, käime veel korraks mäel ning hakkame Tallinna poole liikuma. Õhtuks jõuame koju. 

Suusa-ja lumelauatunnid toimuvad hommiku-ja lõunasöögi vahel ning ka kohe pärast lõunasööki. Õhtune aeg on mõeldud omal käel sõitmiseks.

Õppegrupid jagame vastavalt sõidutasemele. Kindel on see, et iga soovija saab vähemalt poolteist tundi päevas kvaliteetset sõiduõpet. 

Reisi hind

Täiskasvanud 1050

Noored 12-17a 1000

Lapsed 6-11a 900

Lapsed kuni 6a 800

Lisavoodiga on reisi hind 50€ odavam

Reisi maksumus tuleb tasuda esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 01.12. Alla 16-aastased saavad grupiga liituda vaid koos täiskasvanud kaaslasega.

Reisi hind ei sisalda suusa-ja lumelauavarustuse renti. Varustuse rendiks soovitame Rendikeskust, kus rent koos kiivriga neljaks päevaks maksab 65.

NB! Õppetundide ajal on kiivri kandmine kohustuslik! Loomulikult soovitame kiivrit kanda alati, kui mäel oled. 

KOROONAINFO:

Praeguse seisuga ei ole piiril erinevate sertifikaatide esitamise nõuet. Juhime siiski tähelepanu, et Soome võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise nõudeid. 

Lisainfot saate Välisministeeriumi kodulehelt