Bansko

25.02-04.03

СИУХХ КЪМ СКЛОНОВЕТЕ

Sihtkoht: Bansko, Bulgaaria
Kuupäevad: 25.02-04.03.2023
Tegevus: suusa- ja lumelauareis
Majutus: mäe lähedal suures majas
Transport: lennuk
Instruktorid: Joel Pärle ja Vidrik-Jaan Korp
Toitlustus: hommiku-ja õhtusöögid  

Hind: 1050-1250€ + lend

Hind sisaldab

 • Transfeer Sofiast Banskosse ja tagasi
 • Majutus 7 ööd kahestes tubades
 • Voodilinad ja käterätikud
 • Mäepiletid
 • Suusa- ja lumelauaõpe iga päev
 • Hommiku- ja õhtusöögid 
 • Viisakal hulgal kääritatud, pruulitud ja destilleeritud jooke

Hind ei sisalda

 • Lennupiletid
 • Kindlustus 
 • Suusa- ja lumelauavarustus
 • Kavavälised lisategevused
 • Covid tõendiga seotud kulud

СИУХХ Bulgaariasse

High peaks and low prices ehk nagu Alpid, kuid parema hinnaga. 

Bulgaariasse minek tähendab parajat annust nostalgiat, häid (ja rammusaid!) maitseid ning sõbralikke inimesi. Bansko on Bulgaaria vaieldamatult parim suusakuurort, kus hinna ja kvaliteedi suhe on maailma üks parimaid ja kuna ka mäed on vinged, siis sinna me veebruari suusavaheajal lähemegi. Sellest tuleb üks õige mõnus reis väga mitmel põhjusel.

Esiteks on ta väga hea koht nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Seal on nõlvasid igale maitsele, kuid enamus neist on mõeldud algajatele ja kesktasemel sõitjatele. Kõige olulisem on see, et isegi kui sa üldse sõita ei oska, siis võid ja lausa peaksid kaasa tulema, sest suusa-ja lumelauaõpe on reisi hinna sees ja see toimub iga päev ning igale tasemele. Kui vaja, õpime esimesi pöördeid, kui tarvis, teeme esimesed saltod. Selle reisi jooksul toimub su sõidutasemes märgatav areng. Isegi siis, kui suusatad või lauatad päris esimest korda, suudad sa reisi lõpuks teha päris viisakaid pöördeid ning isegi lihtsamaid trikke. 

Õppegrupid jagame vastavalt sõidutasemele. Kindel on see, et iga soovija saab vähemalt poolteist tundi päevas kvaliteetset sõiduõpet.

Teiseks ei pea sa söögi pärast muretsema, sest meie võõrustajad lubasid meid kohalike hõrgutistega lausa ära nuumata. Hommiku-ja õhtusöögid kuuluvad reisipaketi hinna sisse, lõunasöökide eest vastutab igaüks ise. Lisaks pakutakse meile õhtusöökide juurde parajaskoguses kohalikku pruulitud, villitud ja destilleeritud keelekastet ning loomulikult ka alkoholivaba kraami. Selline teenindus võib tunduda tore, kuid siin sa eksid. See pole lihtsalt tore, see on imeline. See on midagi sellist, mida koju jõudes igatsema hakkad. Küsi ükskõik kellelt.

Kui vähegi võimalik, siis sööme õhtusööke üheskoos, nii saame päevaseid seiklusi jagada ning muidu lõbusalt aega veeta. Selline peaaegu et perekondlik ajaveetmine on väga Mõnus ning tekitab hästi toreda grupidünaamika.

Toitlustust on hinna sees alates esimese päeva õhtusöögist kuni viimase reisipäeva hommikusöögini. 

Kolmandaks ei pea sa ise muretsema ei mäepiletite ega transpordi pärast. Võtame su lennujaamast bussi peale, sõidutame Banskosse ja kohale jõudes toome piletikassast ka mäepileti ära.

Mäepiletid kuuluvad reisi hinna sisse!

Miks Bansko? Bansko on kõrge (kuni 2500m) kuurort, kus on radu igale maitsele, hea lumegarantii ning maailma üks parimaid hinna ja kvaliteedi suhteid. Lisaks on Bulgaaria meie jaoks üsna eksootiline koht, kus väga paljud käinud ei ole. Väikese lisatasu eest saab enne sportliku programmi algust Bulgaaria pealinnas Sofias ka öö veeta ning sealseid maitseid ja kindlasti ka kultuuri nautida. Seega tuli otsus Banskosse minna üsna lihtsalt.

Miks SIUHH?

Teeme oma tööd kirega ja tahame pakkuda kõige kvaliteetsemaid ja mugavamaid mäereise. Oleme iga reisi korraldamisega ise algusest lõpuni seotud ning vastutame kõige eest oma ihu ja karvadega. 

Pakume teile imelist aktiivset puhkust ja teeme teie eest kõik ise ära.

 • Korraldame teile hommiku- ja õhtusöögid. Võõrustajad pakuvad meile Bulgaaria parimaid palasid, mis on armastusega valmistatud.
 • Meil on kaasas Eesti instruktorite raskekahurvägiJoel ja Vidrik on väga kogenud mäesuusa ja lumelaua õpetajad ning panevad elegantselt sõitma ka kangema jalaga lumesõbra.
  Suusa-ja lumelauaõpe kuulub reisi hinna sisse!
 • Sõidutame teid Sofiast Banskosse ja tagasi.
 • Hangime sulle mäepiletid ja kõik muu vajamineva. Kui tahad, paneme sinu eest isegi postkaardid posti.  

 

Reisi programm

24.04 soovituslik Sofiasse laekumise aeg, et enne mägedesse minekut ka veidi kohalikku kultuuri ja melu kaeda.

25.02 Stardime Sofiast Bansko poole, kolime majutuspaika sisse ja saame üksteisega õhtusöögilaua ääres tuttavaks.

26.02-03.03 sõidame, sööme ja lõõgastume.

04.03 hommikul pakime asjad kokku, sõidame Sofiasse ja lendame koju.

Reisi hind

Täiskasvanud 1250€

Noored 7-12 1150€

Lapsed kuni 7a 1050€

Alla 16-aastased saavad grupiga liituda vaid koos täiskasvanud kaaslasega.

Reisi hind ei sisalda suusa-ja lumelauavarustuse renti. Varustuse soovitame rentida kohapealt. NB! Õppetundide ajal on kiivri kandmine kohustuslik! Loomulikult soovitame kiivrit kanda alati, kui mäel oled. 

IMELINE LISAPAKKUMINE:

Kuna 24.02 on vaba päev, siis plaanib SIUHH-i kollektiiv Sofiasse lennata juba päev varem. Nii saab ägedat linna kaeda ja häid maitseid kogeda. Kui soovid meiega ühineda, siis anna julgelt teada.

KOROONAINFO:

Praeguse seisuga ei ole piiril erinevate sertifikaatide esitamise nõuet. Juhime siiski tähelepanu, et Bulgaaria võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise nõudeid. 

Lisainfot saate Välisministeeriumi kodulehelt. 

et