RUKA

21-28
APRILL

SIUHH SUVELE VASTU

Sihtkoht: Ruka, Soome
Kuupäevad: 21-28.04
Tegevus: mäesuusa ja lumelauareis
Majutus: mäe kõrval suures mökkis
Transport: minibussid, lennuk või rong
Instruktorid: Joel Pärle ja Marta Leen Volar
Toitlustus: hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid 

Hind: 900-1300€

Hind sisaldab

 • Transport väikebussiga Tallinnast Rukale ja tagasi
 • Laevapiletid
 • Majutus suures mökkis 2-4 inimese tubades
 • Voodilinad ja käterätikud
 • Mäepiletid 6 päevaks
 • Suusa- ja lumelauaõpe iga päev
 • Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid 
 • Viisakal hulgal kääritatud, pruulitud ja destilleeritud jooke

Hind ei sisalda

 • Kindlustus 
 • Suusa- ja lumelauavarustus
 • Kavavälised lisategevused
 • Toitlustus teel Tallinnast Rukale ja tagasi

SIUHH suvele vastu. Kõik hinnas.

Suveks suusavormi ehk Ruka lumelaager vol 3.

Võta talvest viimast ja mine suvele vastu parimas suusavormis. Kevadine lumereis Rukale on äge väga mitmel põhjusel. 

Esiteks 

muidugi kevadine Ruka, mille nõlvad on mäesõpradele õige lõbusaks mängumaaks muudetud. Iga aasta aprillis ehitatakse mäe põhinõlvadele Ruka Playground, mis nagu nimigi ütleb, muudab suusatamise ja lauasõidu väga mänguliseks. Skandinaavia mäekeskused on väga õpilasesõbralikud ja kevadine Ruka on selles osas kindlasti üks parimaid näiteid. Nõlvad on täis hüpekaid ja künkaid, kust ühtviisi nii kogenud sõitjad kui ka päris algajad saavad endale sobival tasemel sõita ja trikitada. Lisaks on seal täissuuruses halfpipe, milles sõitmine on põnev ja õpetlik sõidutasemest sõltumata. See tähendab, et lisaks teadlikule õppimisele koos instruktoritega toimub õpe ka alateadlikult. Muutuva maastiku läbimine ning küngastel üles-alla sõitmine arendab õpilase sõiduoskusi vast ehk rohkemgi kui õpetaja juhendamine ning loomulikult teeb see nõlval veedetud aja väga lõbusaks.

Suusa-ja lumelauaõpe on reisi hinna sees ja see toimub korra päevas nii algajate kui edasijõudnute tasemel. 

Kui vaja, õpime esimesi pöördeid, kui tarvis, teeme esimesed saltod. Selle reisi jooksul toimub su sõidutasemes märgatav areng. Isegi siis, kui suusatad või lauatad päris esimest korda, suudad sa reisi lõpuks teha päris viisakaid pöördeid ning isegi lihtsamaid trikke. 

Teiseks 

ei pea sa söögi pärast muretsema, sest grupiga on kaasas kokk, kes sul hommikul, lõunal ja õhtul kõhu täis söödab. Meie menüü teeb kõikidele Ruka restoranidele pika puuga ära ning õhtusöökide juurde pakume pruulitud, villitud ja destilleeritud keelekastet ning loomulikult ka alkoholivaba kraami. Selline teenindus võib tunduda tore, kuid siin sa eksid. See pole lihtsalt tore, see on imeline. See on midagi sellist, mida koju jõudes igatsema hakkad. Küsi ükskõik kellelt.

Toitlustust on hinna sees 

alates esimese päeva õhtusöögist kuni viimase reisipäeva hommikusöögini. Laevasõitude ja transfeeride ajal me süüa ei paku, kuid kindlasti teeme vajadusel puhkepause, et varusid täiendada ja jalgu sirutada.

Kolmandaks 

ei pea sa ise muretsema ei mäepiletite ega transpordi pärast. Võtame su sadamas auto peale, sõidutame laevale ja Rukale jõudes toome piletikassast ka mäepiletid ära.

Mäepiletid kuuluvad reisi hinna sisse!

Miks Ruka? 

Rukale saab kohale nii auto, rongi kui lennukiga ning seal on sobivaid nõlvasid igale maitsele. Aprilli lõpus on päevad juba pikad ning ilm oluliselt soojem ja mõnusam kui aasta alguses. See ei tähenda, et lund oleks vähe, otse vastupidi, suurest kevadest hoolimata võib seal vabalt lund juurde sadada. 

Sellest saad nädala täis mõnusaid nõlvasid, lahedaid trikke, maitsvat toitu ja loodetavasti ka sooja päikest. Sealt tuleb nii mõndagi, millest pärast lapselastele rääkida.

Kevadine Ruka on SIUHH-i kollektiivi lemmikreis!

Miks SIUHH?

Teeme oma tööd kirega ja tahame pakkuda kõige kvaliteetsemaid ja mugavamaid mäereise. Oleme iga reisi korraldamisega ise algusest lõpuni seotud ning vastutame kõige eest oma ihu ja karvadega. 

Pakume teile imelist aktiivset puhkust ja teeme teie eest kõik ise ära.

 • Korraldame teile hommiku-, lõuna ja õhtusöögid. Grupiga kaasas olev kokk hindab head toitu ja ei hoia kvaliteedi arvel kuskilt kokku. 
 • Grupiga on kaasasMarta Leen ja Joel, kes on väga kogenud mäesuusa ja lumelaua õpetajad ning panevad elegantselt sõitma ka kangema jalaga lumesõbra. Suusa-ja lumelauaõpe kuulub reisi hinna sisse!
 • Sõidutame teid Tallinnast Rukale ja tagasi ning pakume transporti ka kohapealseteks käikudeks. 
 • Hangime sulle mäepiletid ja kõik muu vajamineva. Kui tahad, paneme sinu eest isegi postkaardid posti.   

Reisi programm

21.04 stardime kell 7:00 väljuva laevaga Tallinnast Helsingisse ning sealt sõidame edasi Rukaale. Distants Helsinkist on 820km, mille läbimiseks kulub u 11 tundi.

22-27.04 naudime kõike, mida Ruka meile pakub.

28.04 varahommikul stardime Helsinki poole. Õhtuks jõuame koju. 

Õppegrupid jagame vastavalt sõidutasemele. Kindel on see, et iga soovija saab vähemalt poolteist tundi päevas kvaliteetset sõiduõpet.

Kokku oleme mäel 6 päeva ja seda on omajagu. Õnneks Rukal on lisaks mäetegevustele võimalik ka muu põnevaga tegeleda, seega võite täitsarahulikult aja maha võtta ning minna husky-safarile, põhjapõtru vaatama või jäärajale kardiga sõitma. Programmivälised tegevused on lisatasu eest, kuid korraldame need teile meeleldi ära.

Loomulikult võite saabuda ka rongi, lennuki või enda autoga. Kui te nii teha plaanite, siis andke sellest kindlasti ka meile teada. Kui vaja, organiseerime transpordi rongi-või lennujaamast Rukale.

Reisi hind

Täiskasvanud 1300€

Noored 12-17a 1200€

Lapsed 6-11a 1100€

Lapsed kuni 6a 900€

Alla 16-aastased saavad grupiga liituda vaid koos täiskasvanud kaaslasega.

Reisi hind ei sisalda suusa-ja lumelauavarustuse renti. Varustuse rendiks soovitame Rendikeskust, kus rent koos kiivriga kuueks päevaks maksab 77€.

NB! Õppetundide ajal on kiivri kandmine kohustuslik! Loomulikult soovitame kiivrit kanda alati, kui mäel oled. 

Lisainfot saate Välisministeeriumi kodulehelt

et