Zako-
pane

25.02-06.03

SIUHH SUURTESSE MÄGEDESSE

Sihtkoht: Zakopane, Poola
Kuupäevad: 25.02-06.03.2022
Tegevus: mäesuusa ja lumelauareis
Majutus: mäe lähedal suures nunnus villas 
Transport: minibussid või lennuk
Instruktorid: Joel Pärle ja Vidrik-Jaan Korp
Toitlustus: hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid

Hind: 1400€

Hind sisaldab

 • 9-kohalised bussid inimeste ja varustuse vedamiseks
 • Majutus mäe lähedases villas 2-3 inimese tubades
 • Voodilinad ja käterätikud
 • Mäepiletid
 • Suusa- ja lumelauaõpe iga päev
 • SPA külastus
 • Hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid 
 • Viisakal hulgal kääritatud, pruulitud ja destilleeritud jooke

Hind ei sisalda

 • Kindlustus 
 • Suusa- ja lumelauavarustus
 • Kavavälised lisategevused
 • Covid tõendiga seotud kulud
 • Lennupiletid

SIUHH suurtesse mägedesse. Kõik hinnas.

Miks Poola, see on ju täielik pommiauk!?

Neile, kes on Poolas näinud ainult maanteid ja sedagi 10 aastat tagasi, on see täiesti õigustatud küsimus. 10 aasta tagune läbisõit Poolast just selle mulje jättiski.

Meie tahame seda arvamust muuta ja näidata, et Poola on päris tuus. Võiks isegi öelda, et… nunnu. Poola keel on arusaamatu, kuid seda räägivad väga sõbralikud inimesed. Seal on maitsev toit. Väga maitsev. Aga mis kõige tähtsam – Poolas on päris mäed. 

Seepärast on SIUHHi järgmiseks sihtpunktiks valitudki Poola talvepealinn Zakopane, mis asub Tatra mägede jalamil ja on tuntud oma erilise arhitektuuri, lumiste mäetippude ja mõnusate suusamägede. Erinevalt Otepää küngastest võib Poola mägesid tõepoolest mägedeks kutsuda, sest nende kõrgemad tipud ulatuvad rohkem kui 2km üle merepinna ning pikim suusanõlv on u 5km pikk. 5 kilomeetrit! See on Raekoja platsilt lennujaama. See on Linnahallist Kopli liinide lõppu. See on nii pikk, et vahepeal saab piknikku pidada.

Zakopane asub mitme mäekeskuse kõrval ning neid loetakse ka Poola parimateks suusakuurortiteks. Sinna on viimaste aastate jooksul miljoneid investeeritud, mitmeid uusi tõstukeid paigaldatud ning oma kvaliteedi poolest ei jää nad Alpidest kuidagi maha. Zakopanes ja selle ümbruses on kokku peaaegu 50 tõstukit ning 45km suusanõlvasid, seega leidub radasid igale maitsele.

Miks Poola ja mitte Alpid?

 • Poolas saab sama raha eest rohkem. Mäepiletid, söök, jook ja SPA-d, kõik on odavam. Sama raha eest saaksid Chamonix’is 3 päeva puhata.
 • Zakopane asub Tallinnast 1400km ehk autoga minnes umbes 18h kaugusel. Loomulikult saab sinna ka lennata, lähim lennujaam asub 86km kaugusel Krakowis ning edasi-tagasi pilet Tallinnast maksab alates 100€.
 • Mäed on väga algajasõbralikud. Mustasid nõlvasid on vähe ja needki on pigem keerulised punased, kui võrrelda Alpidega. Võib lausa öeda, et seal on sõitma õppimiseks Euroopa ühed parimad nõlvad. Lisaks on Zakopane suusakeskused ka väga peresõbralikud.
 • Kui Alpides pannakse tõstukid seisma juba kella 16 ajal, siis Zakopanes on mäed avatud kuni kella kümneni õhtul. 

 

Miks SIUHH?

Oleme reisikorraldajate maailmas uued, kuid teeme oma tööd kirega ja tahame pakkuda turu kõige kvaliteetsemat teenust. Oleme iga reisi korraldamisel ise algusest lõpuni juures ja kui mingil põhjusel tekib probleeme, siis lahendame need käigupealt kibekiiresti ära.

Pakume teile puhkust to the max, st. teeme sinu eest kõik ise ära.

 • Korraldame teile hommiku-, lõuna ja õhtusöögid. Grupiga kaasas olev kokk hindab head toitu ja ei hoia ei hoia kvaliteedi arvelt kuskil kokku.
 • Meil on kaasas Eesti instruktorite raskekahurvägiJoel ja Vidrik on väga kogenud mäesuusa ja lumelaua õpetajad ning panevad elegantselt sõitma ka kangema jalaga lumesõbra. Suusa-ja lumelauaõpe toimub iga päev ning kuulub reisi hinna sisse.
 • Sõidutame sind Tallinnast Zakopanesse ja tagasi ning pakume transporti ka kohapealseteks käikudeks. Kui otsustad Krakowisse lennata, siis tuleme sulle kokkulepitud ajal lennujaama vastu. Sõiduvarustuse ja muu pagasi võid juba Tallinnas bussi panna ning rahumeeli käed taskus lennukisse minna.
 • Hangime sulle mäepiletid ja kõik muu vajamineva. Kui tahad, paneme sinu eest isegi postkaardid posti. 

 

Reisi programm

25.02 stardime Tallinnast ning sõidame Krakowi lennujaama, kust 26.02 võtame peale lennukiga saabujad. Täpne stardiaeg on selgumisel ja sõltub valitud lendude ajast. Lennujaamast Zakopanesse on umbes 2h sõitu. Kohale jõudes kolime majadesse sisse ja sööme, läheme suusatama või magama. Kõik sõltub kohalejõudmise kellaajast.

Järgnevatel päevadel sõidame, sööme, käime SPA-s ning naudime kõike seda, mida Poolal meile pakkuda on. 

Suusa-ja lumelauaõpe toimub iga päev ning seda saavad igal tasemel sõitjad. Kui arvad, et sul pole enam midagi õppida, siis pole probleemi, võid vabalt ka omapäi sõita. 

05.03 lahkume hommikul Krakowi suunas, saadame lennukiga reisijad lennujaama ning sõidame tagasi Tallinnasse, kuhu jõuame jägmisel päeval.

Reisi hind

Täiskasvanud 1400€

Lapsed alla 16a 1325€

Reisi hind ei sisalda lennupiletiteid! Kui soovid Krakowisse lennata, siis anna meile sellest kindlasti teada. 

Reisi maksumus tuleb tasuda esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 16.02. Alla 16-aastased saavad grupiga liituda vaid koos täiskasvanud kaaslasega.

Reisi hind ei sisalda suusa-ja lumelauavarustuse renti. Varustuse rendiks soovitame Rendikeskust (www.rendikeskus.ee), kus rent seitsmeks päevaks koos kiivriga maksab 85€. Kui rendite varustuse Rendikeskusest, siis korjame teie poolt broneeritud sõiduvarustuse sealt ise peale ja pärast reisi viime asjad sinna ka ise tagasi.

NB! Õppetundide ajal on kiivri kandmine kohustuslik! Loomulikult soovitame kiivrit kanda alati, kui mäel oled. 

Tänase seisuga nõuab Poola riiki sisenejatelt järgnevatest tingimustest vähemalt ühe täitmist:

 • Negatiivse Covid testi esitamist. Test peab olema tehtud mitte rohkem kui 48h enne selle esitamist.
 • Läbipõdemise tõendi esitamist. Läbipõdemisest ei tohi olla rohkem möödas kui 6 kuud
 • Täielikku vaktsineeritust. Läbipõdemise korral on kahedoosiliste vaktsiinide puhul samuti nõutav 2 doosi.

 

Kõik dokumendid peavad olema täidetud kas poola või inglise keeles.

Lisainfot saate https://reisitargalt.vm.ee/riigid/poola/

info@siuhh.ee
+372 5137623
© 2021 Kõik õigused kaitstud
et