JAPOW

13-21.01

KÕIGE PUUDRIM PUUDER

Sihtkoht: Niseko, Jaapan
Kuupäevad: 13-21. jaanuar
Tegevus: puudri-ja toidureis
Majutus: kahestes tubades
Giidid: kohalikud gurud

Hind: 2600.-

HIND EI SISALDA LENNUPILETEID!

Hind sisaldab

 • Transport New Chitose lennujaamast Nisekosse ja tagasi
 • Mäepiletid 7 päeva
 • Majutus 8 ööd kahestes tubades
 • Hommikusöögid
 • Laviinivarustus
 • Mäegiidid 5 päeva

Hind ei sisalda

 • Lennupiletid
 • Kindlustus 
 • Suusa- ja lumelauavarustus
 • Lisategevused
 • Lõuna-ja õhtusöögid

SIUHH tõusva päikese maale

Kui kuskil on maailma kõige kohevam puuder, siis on see Jaapanis. Jaapani kõige parem lumi on Hokkaido saarel. Hokkaido kõige ägedam suusakeskus on Niseko ja sinna me jaanuaris lähemegi. 

SIUHH Jaapanisse on väga eriline ja äge reis. Esimeseks põhjuseks on loomulikult lumi. Siberi kohalt tulnud külm õhk jahutab Hokkaido üsna sooja ookeanivee kohale tekkinud auru kiirelt maha ning sellest tulevad lumepilved, mis oma sisu Hokkaido saare kohal alla lasevad. Tekkinud lumi on aga kõige peenema kristalliga paks vaip, mida sajab aastas maha kuni 15 meetrit. 15 meetrit! See on lihtsalt uskumatu. Ja see ei ole veel kõik – Hokkaidos ja eelkõige Nisekos on sellise lume jaoks täpselt õiged mäed. Piisavalt kõrged, et pikki laskumisi teha, kuid siiski piisavalt madalad, et mäed oleks kaetud metsaga. Puud on laiade okste ja lehtedega ning ei jäta maapinnale piisavalt päikesevalgust, et seal võiks võsa kasvada. Seega on puude vahel väga mõnusalt ruumi, et seal lausa uskumatult vinge sõita oleks. Ning lume, mägede ja jaapani toidu pärast me sinna lähemegi.

Niseko ühendab endas nelja suusakuurorti ning seega on ta Jaapani üks suurematest suusakeskustest. Me ei lähe sinna lihtsalt mööda radasid sõitma, vaid sõidame koos giididega, kes viivad meid eriti ägedatesse kohtadesse.

Reisi programm

13.01 transfeer Sapporo New Chitose lennujaamast Nisekosse

14-15.01 lift accessed riding with guide ehk sõidame giidide saatel puudris nii, et kõik sõidud lõppevad tõstuki läheduses. 

16.01* lift accessed backcountry touring ehk sõidame tõstukiga üles, matkame natuke ja siis sõidame alla. 

17-18.01* backcountry touring ehk matkame mäest üles ja siis sõidame alla. 

19-20.01 lisasõidupäevad, mootorsaani taga mäest üles sõitmine või cat-ski.

20.01 pärast mäepäeva transfeer New Chitose lennujaama ning öö lennujaama hotellis

21.01 programmi lõpp

Mootorsaaniga mäest üles sõitmine ja siis seejärel puudris alla liuglemine on väärt kogemus, sest maksimaalne grupi suurus on 10 inimest päevas, mida on ühe mäe kohta maru vähe. See tähendab seda, et värskete triipude lumme joonistamine on peaaegu et garanteeritud. 

Mäe kõrguste vahe on u 700m, mäeprofiil on küllaltki järsk ning sõita saab nii puude vahel kui ka avaratel väljadel. Päeva jooksul jõuab teha 6-7 sõitu. Mäe asukoht on üsna Niseko lähedal, teekond hotellist sinna on umbes 20 minutit.

Mootorsaani abil backcountry sõitmine maksab 250€/päev.

Cat-ski ehk lumetraktoriga mäest üles sõitmine ja mööda puutumatuid nõlvu alla laskmine toimub Shimamaki-s, mis on Niseko-st u 3h autosõidu kaugusel. Shimamaki on vaikne kaluriküla, mis on nii jaapanipärane, kui üldse olla saab. Seega on sealne elu Niseko melust väga erinev ning selle kogemine on kindlasti elamus omaette. 

Mäed on kohe ookeani ääres ning seega on seal lausa imelised vaated. Laskumiste keskmine kõrguste vahe on 450m ning päeva jooksul laskutakse umbes 4000 vertikaalset meetrit. Seda on piisavalt, et õhtuks jalad pehmeks saada. Pehmete jalgade turgutamiseks on elamiskohas mõistagi onsen.

Korraga sõidab Shimamaki-s kõige enam 2 lumetraktorit, mis tähendab, et maksimaalne lumesõprade arv mäel on 24. See omakorda tähendab, et päeva jooksul me ilmselt sõidetud nõlvu ei näe ja iga laskumine on puutumatu lumega ning seetõttu kulda väärt (viimane peegeldub ka cat-ski hinnas).

Cat-ski programm

18.01 pärastlõunal transfeer Shimamakisse

19-20.01 puutumatud nõlvad ja hunnitud vaated

20.01 pärastlõunal transfeer Nisekosse ja sealt lennujaama

Hind cat-ski eest on 1700€ ning see sisaldab:

 • Transfeer Niseko-st Shimamaki-sse ja tagasi
 • 2 ööd elamist traditsioonilises ryokan-stiilis majutusasutuses
 • 2 päeva cat-skid
 • 2 hommiku-, lõuna- ja õhtusööki
 • Laviinivarustuse rent

 

Meie kodumägi on Grand Hirafu ning koduküla on Hirafu, mis on piirkonna kõige elavam ja lõbusam koht. Elame hotellis Always Niseko, mis on lähimast tõstukist 10-minutilise jalutuskäigu või 5-minutilise bussisõidu kaugusel. 

Kellele see reis sobib?

Reis Nisekosse on eelkõige mõeldud neile, kes on kogenud mäehundid ja ka varem raja kõrval värskes lumes sõitnud. Kui sul on palju sõidukogemust, kuid sa pole varem puudris sõitnud, siis saad ilmselt hakkama. See ei ole õppereis ning suusa ja-lumelauaõpet me ei tee. Kui tahad sellegipoolest kaasa tulla, siis oled kindlasti teretulnud, sest Niseko märgistatud nõlvad on väga kasutajasõbralikud ja sobivad ka radadel sõitmiseks imeliselt. Soovi korral leiame sulle kohapeal ka instruktori.

Sõidame palju metsas ja see on keerulisem ning ohtlikum kui lagedal väljal sõitmine. Palun arvesta sellega, kui reisile registreerud.

Reisi hind on 2600€ ning see ei sisalda lennupileteid. Piletite ostmisega on kõige parem veel oodata ja kindlasti anname märku, kui õige aeg on kätte jõudnud.

Ühese toa eest on lisatasu 600.-.

*Touringuks läheb vaja splitboarde või skitouringuks sobilikke suuski ning vajadusel saab neid kohapealt rentida. 

et